Rozgrywki

W sezonie 2016/2017, OKK Sokół bierze udział w rozgrywkach II ligi koszykówki męskiej PZKosz
(zespół rywalizuje w grupie b)

II LIGA PZKOSZ
WYNIKI MECZÓW SOKOŁA W SEZONIE 2016/2017 <LINK>

 AKTUALNA TABELA
(proszę wybrać grupę B)

g-sokol-2016 www

W sezonie 2015/2016, OKK Sokół brał udział w rozgrywkach II ligi koszykówki męskiej PZKosz – gr B

Terminarz i wyniki meczy OKK SOKÓŁ:
-link strona Sokoła
 

SOKOL - fb

Grupa B - terminarz i wyniki gr B
KS Księżak Łowicz
MCS Daniel Gimbaskets2 Przemyśl
AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź
Polonia Warszawa
Sokół Ostrów Mazowiecka
ZKS Stal Stalowa Wola
KS Rosa Sport Radom
BKS Tur Bielsk Podlaski
KS Shmoolky Warszawa
KK Warszawa
MKS Start SA Lublin

System rozgrywek
W rozgrywkach bierze udział 48 drużyn w czterech grupach. Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.

ETAP 1

Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) w ramach grup A, B, C i D.
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8 w każdej z grup, będą uczestniczyć w Etapie 2 – play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-12 w każdej z grup, będą uczestniczyć w Etapie 2 – o utrzymanie.
ETAP 2 – PLAY-OFF
I runda – do dwóch zwycięstw (1-1-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 w ramach każdej grupy
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w II rundzie, pokonani zajmują miejsca 17-32 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej.
II runda – do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 1: A1/A8 – B4/B5
para 2: B1/B8 – C4/C5
para 3: C1/C8 – D4/D5
para 4: D1/D8 – A4/A5
para 5: A2/A7 – D3/D6
para 6: B2/B7 – A3/A6
para 7: C2/C7 – B3/B6
para 8: D2/D7 – C3/C6
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (ćwierćfinał), pokonani zajmują miejsca 9-16 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej.
III runda – ćwierćfinał – do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 9: zwycięzca pary 1 – zwycięzca pary 8
para 10: zwycięzca pary 2 – zwycięzca pary 5
para 11: zwycięzca pary 3 – zwycięzca pary 6
para 12: zwycięzca pary 4 – zwycięzca pary 7
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w IV rundzie (półfinał), pokonani zajmują miejsca 5-8 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej.
IV runda – półfinał – do dwóch zwycięstw (1-1-1)
zwycięzca pary 9 – zwycięzca pary 11
zwycięzca pary 10 – zwycięzca pary 12
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w V rundzie (finał) i prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn, pokonani uzyskują prawo gry w V rundzie (o trzecie miejsce)
V runda – finał – mecz i rewanż
grają zwycięzcy półfinałów
V runda – o trzecie miejsce – do dwóch zwycięstw (1-1-1)
grają pokonani w półfinałach
Zwycięzca uzyskuje prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn

ETAP 2 – O UTRZYMANIE
Drużyny rozgrywają mecze systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) w ramach grup, w których rywalizowały w Etapie 1. Do klasyfikacji zalicza się wszystkie mecze z Etapu 1.
Drużyny, które zajmą 11. i 12. miejsca w grupach tracą prawo gry w 2 Lidze Mężczyzn.
Rywalizacja na tym etapie może zostać anulowana, jeśli drużyny tracące prawo gry w lidze są już znane po 1 Etapie. Rywalizacja na tym etapie może zostać przerwana po 3. kolejce w przypadku wyłonienia do tego momentu drużyn tracących prawo gry w lidze.
UWAGA! O rozstawieniu w rywalizacji play-off (przewaga własnego boiska) oraz o kolejności końcowej po odpadnięciu w określonej rundzie, decydują kolejno:
1. Wyższe miejsce w tabeli końcowej Etapu 1
2. Większa liczba punktów meczowych w tabeli końcowej Etapu 1
3. Lepsza różnica punktów koszowych w tabeli końcowej Etapu 1
4. Większa liczba zdobytych punktów koszowych w tabeli końcowej Etapu 1
5. Losowanie.

 

Sponsorzy LONDON GROWERS ALPLA Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej SŁAWBUD elapuerta Ogrody Robert Liżewski BASKET ZAJAWKA Piekarnia BROK JANPOL perfumyenter.pl aMazing Ostrów Mazowiecka Mazowiecka Fabryka Okien EURODACH ZURAD